Εκδρομή στη Ζια

Σήμερα Δευτέρα 16/04/2018 και ώρα 19.30, συνήλθε ο Σύλλογος Διδασκόντων Καθηγητών του Εσπερινού Γυμνασίου Λ.Τ. Κω παρουσία της Διευθύντριας κ. Χατζηνικολάου Σταματίας, με θέμα την πραγματοποίηση ημερήσιας (ώρες λειτουργίας του σχολείου) εκδρομής του σχολείου. Ως προορισμός επιλέχθηκε ομόφωνα το χωριό Ζιά της Κω, λόγω της γραφικότητας και του αρχιτεκτονικού ενδιαφέροντός της, ενώ ως ημερομηνία πραγματοποίησης της εκδρομής επιλέχθηκε η 24η Απριλίου 2018.

Η μετακίνηση θα γίνει δωρεάν με λεωφορεία των ΚΤΕΛ (με τα οποία γίνονται οι καθημερινές μετακινήσεις των μαθητών μας) και αποτελεί προσφορά των ΚΤΕΛ στο σχολείο μας.

Ομόφωνα ορίστηκαν ως αρχηγός της εκδρομής ο κ. Σάββας Αμβροσιάδης και αναπληρώτριά του η κ. Σκιαδά Ελένη. Ως συνοδοί καθηγητές οι: Χαρτοφίλης Γεώργιος, Ευαγγελία Κουβαρά, Σάββας Αμβροσιάδης, Σομός Νικόλαος, Σωκράτης Γρατσάνης, Βασιλική Κουρούπη.

Πρόγραμμα:

Συγκέντρωση, Έλεγχος απουσιών, Ξενάγηση στο χωριό της Ζιας και επίδειξη του αρχιτεκτονικού πλούτου καθώς και της φύσης,  ελεύθερη ώρα,  επανέλεγχος απουσιών, επιστροφή στο σχολείο.