Αρχή

ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΠΛΑΤΑΝΙ ΚΩ

Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019, στο γραφείο του Εσπερινού Γυμνασίου Λ.Τ. Κω, παρουσία της Δ/ντριας κ. Χατζηνικολάου, συνεδρίασε ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου και αποφάσισε ομόφωνα να πραγματοποιηθεί εκπαιδευτικός περίπατος στο Πλατάνι Κω την Τετάρτη 17/4/2019. Εκεί οι μαθητές θα επισκευτούν τον Ιερό Ναό του Αγίου Αθανασίου και το Τζαμί. Θα ακολουθήσει συζήτηση για την ειρηνική συνύπαρξη των διαφορετικών θρησκειών την οποία θα συντονίσει η καθηγήτρια κ, Κουβαρά ΠΕ02. Η μεταφορά θα γίνει δωρεάν από τα Ελληνικά Λεωφορεία τα οποία μεταφέρουν καθημερινώς τους μαθητές του σχολείου.

Αρχηγός εκδορμής η κ. Κουβαρά με αναπληρωτή την κ. Κουρούπη.

Όσοι μαθητές δεν συμμετέχουν στην εκδρομή θα πρέπει να πάνε στο σχολείο να παρακολουθήσουν το μάθημα των μαθηματικών με τον κ. Σωμό.